WEB

VĚRNOSTNÍ KARTA – Nakupujte v Potravinách u Sedláčků a šetřete ještě více!
Cenový hit          E-shop zdravá výživa             Naše menu            O nás              Kontakt

O nás

Začátky

Prodejna „Potraviny u Sedláčků“ začala svůj provoz na podzim v roce 1993. Byla to pultová prodejna o rozměrech 50 m2. Prodejna měla malou chladící vitrínou na uzeniny (1,2 m), dvě pokladny a jednu malou chladící vitrínu na ml. výrobky (1,2 m).

Rozvoj

V roce 1996 se naskytla možnost zakoupení sousedního domu a tím byl odstartován rozvoj naší prodejny. V roce 1998 proběhla první rekonstrukce prodejny, kdy došlo k rozšíření prodejní plochy na 100 m2 a z malé pultové prodejny se stala samoobsluha. Prodejna byla vybavena chlazeným obsluhovaným pultem (2 m), jednou přístěnnou chladící vitrínou (3,5 m) a přešlo se na PC pokladní systém. Počet zaměstnanců se rozšířil na 9. V této době jsme vstoupili do MS Brněnka.

V roce 2002 došlo k dalšímu rozšíření prodejny o 45 m2 a bylo vybudováno nové zázemí pro zaměstnance (sprchy, oddělené šatny a wc pro muže a ženy). Při této rekonstrukci byla rozšířena nabídka uzenin a lahůdek (nový obsluhovaný úsek 3,5 m), nabídka mléčných výrobků – chladící přístěnné vitríny (6 m) . Nově byl pořízen automat na výkup lahví a od dodavatele byla zapůjčena menší pec na rozpékané pečivo. Začali jsme s prodejem rozpékaného pečiva. Počet zaměstnanců se rozrostl na 13.​

Rozvoj

Začátkem roku 2010 proběhla další (a asi již poslední) rekonstrukce této prodejny. Opět jsme reinvestovali nemalou částku peněz, částečně krytou i úvěry, do další modernizace naší prodejny. Díky této rekonstrukci musela ukončit činnost 4 roky stará prodejna s dárkovými předměty „ESKO“, která sousedila s naší prodejnou. Došlo ke spojení obou prodejen a vznikla tím prodejna o ploše 280 m2 vč. zázemí, s prodejní plochou 195 m2. Byla pořízena nová konvenční pec na rozpékání mraženého pečiva a etážová pec na dopékání chleba. Dále byla pořízena nová chladící vitrína na zákusky (1,4 m), konvektomat na pečení masa, teplá vitrína (1 m) na pečené maso a opět byl vybudován nový obsluhovaný úsek (6,75 m) s úsekem na prodej čerstvého masa. Byl vybudován i nový chlazený úsek zeleniny (2,5 m) a rozšířena nabídka mléčných výrobků (3,5 m).Zákazníkům byl pořízen do pokladní zóny automat na kávu „Delikomat“.

Sortiment byl dále rozšířen i o výrobu čerstvých baget a zeleninových salátů. V roce 2011 obdržela naše prodejna certifikát kvality Q21 – prodejna 21. století, který nám na základě hodnocení odborných konzultantů udělila společnost Q21 – sdružení pro certifikaci maloobchodu.

Rozvoj

14.3.2013 Jsme otevřeli novou prodejnu v Zastávce u Brna. Ve stávající prodejně proběhla rozsáhlá rekonstrukce a modernizace. Prodejna byla vybavena novým a moderním vybavením, které odpovídá současným trendům jako je: pokladna s váhoscannerem, scanner pro zákazníky na kontrolu prodejních cen, automat na výkup lahví, automat na kávu pro zákazníky, pec na rozpékání pečiva, klimatizace aj. Rekonstrukcí došlo ke zvětšení prodejních prostor na cca 166 m2. V prodejně naleznete široký sortiment potravinářského zboží, lahůdky a uzeniny od regionálních výrobců, čerstvé maso výhradně z českého chovu, dopékané pečivo aj. I tato prodejna patří do MS Brněnka. Počet zaměstnanců v této prodejně je 7.

V lednu 2017 jsme provedli v Rajhradě kompletní remodeling prodejny. Remodeling trval přesně deset dní. Regály byly přestříkány do antracitové barvy, na obložení byly použity dřevěné motivy, některé úseky získaly výraznější osvětlení, přibyly nové chladící vitríny v obsluhovaném úseku. Byl vybudován nový úsek zdravé výživy, stěny získaly nové barvy a celý obchod novou fasádu. Změnili jsme také dispozici prodejny, například úsek ovoce a zeleniny jsme přesunuli do prostoru ke vstupu do prodejny. Sortiment jsme rozšířili o výrobky zdravé výživy, farmářské výrobky, čerstvé bezlepkové pečivo aj.

Inspirováni úspěšným remodelingem v Rajhradě, jsme začátkem roku 2020 provedli podobný remodeling i na prodejně v Zastávce. Prodejny jsme se snažili sjednotit, jak exteriér, tak i interiér. Sortiment jsme rozšířili hlavně o výrobky zdravé výživy, regionální a farmářské výrobky.Od roku 2023 jsme se domluvili s českým řetězcem COOP HB a prodejnu v Zastávce u Brna jsme pronajali tomuto českému řetězci. Věříme, že COOP HB je dostatečně silný a spolehlivý partner, který i nadále bude pokračovat v nastaveném trendu prodeje převážně regionálních výrobků za příznivé ceny.

TOP produkty